Becerikliyiz

Madem becerikliyiz, hadi yapalım!

Sevimli Atıştırmalıklar Yapalım

Çocukların iştahsızlığı hemen hemen her ailenin ortak kaygısıdır. Elinde tabakla çocuğunun arkasından gezen anneleri hepimiz biliriz. Kimbilir belki de onlardan biriyiz. Özelllikle okul çağına gelen çocuklarımızın iştahsızlığı adeta anne babalarının karın ağrısıdır. Çocuğumuzun yeterli beslenmediğini,bu durumun onun okul başarısını olumsuz etkileyeceğini düşünüp huzursuz oluruz.

Okulların açılmasına az bir sürenin kaldığı şu günlerde bir anne ve bir öğretmen olarak iştahsız çocuklarımıza yemek yemeyi nasıl eğlenceli hale getirebileceğimizi düşündüm. Oldukça şirin fikirler edindim.Hazırlayacağımız sevimli atıştırmalıklarla oyun oynuyormuşçasına yenen yemekler, çocuklardan çok ailelerinin yüzünü güldürür diye düşünüyorum.Hele de bu atıştırmalıkları hazırlarken onların minik ellerinden yardım almışsanız artık yemek yemek bir şölene dönüşebilir evinizde. Şimdi bakalım neler hazırlayabiliriz?

Hangi çocuk bu tatlı tavşanın karnındaki çorbayı içmek istemez ki?

Gezintiye çıkmış sosisgiller oldukça iştah açıcı değil mi?

Bu sandviçleri yemek için büyükler bile sabırsızlanacak.
Zeytin ve peynirleri hiç bu halde görmeyen çocukların şaşkınlığını hayal edebilirsiniz.

Yemesi kadar hazırlaması da eğlenceli yelkenliler.


Kaplumbağa dostlarımız oldukça besleyici görünüyor.


Birileri çocukların yumurta sevmediğinden mi yakındı?

Pilav yemek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.

Fikirler benden, hazırlaması sizden. Sonuçları yorumlardan paylaşırsanız beraber değerlendirebiliriz. Ayrıca fikirlerimizi çeşitlendirirseniz sevinirim.

Leave A Comment

Your email address will not be published.