Becerikliyiz

Madem becerikliyiz, hadi yapalım!

Gazeteden Dekoratif Tasarım

Önceleri,dünyadan haberdar olmak için her gün alınan gazeteler, bir dönem kuponlarla dağıttıkları hediyeler sebebiyle oldukça rağbet görmekteydiler.Zamanla teknolojinin hızına ayak uyduramasalar da pazar kahvaltılarında masadaki yerlerinden hiçbir zaman vazgeçmediler.Okundular,katlandılar,buruşturuldular,dolap raflarına serildiler,kırılacak eşyalara sarıldılar.Çoğu zaman da biriktirilip kapının önüne konuldular.Son zamanlarda hepimizi içine çeken geri dönüşüm akımından gazeteler de nasiplerini aldılar.Hem de en güzel şekilde.Yeniden şekillendirildikten sonra salonlarımızın ,mutfaklarımızın baş köşesine gelip yerleştiler bir anda.Şimdi size yapımını anlatacağım objenin gazeteden yapıldığına inanamayacaksınız.
Öncelikle yapacağımız çalışma için gerekli malzemeler:bol miktarda gazete,yapıştırıcı,beyaz boya,altın yaldız,gümüş yaldız,sprey vernik,örgü şişi,süslemek için boncuk
1-Gazete sayfalarını örgü şişi kullanarak araya yapıstırıcı sürüp sarıyoruz.Böylece uzun şeritler elde ediyoruz.
2-Bol miktarda gazete şeritleri elde ettikten sonra tabanına yerleştireceğimiz bir kalıp etrafını sararak objemizi oluşturmaya başlıyoruz.

3-Tabanı oluşturduktan sonra mutfak eşyalarınızdan istediğinizi kalıp olarak kullanabilirsiniz.Daire şeklinde üst üste sarın. Dümdüz bir plak elde edin sıkı bir şekilde sonunu iyice yapıştırın.Sonra yavaşça ortadan içe doğru iteleyin tas görünümü verin.Tutkal sürüp kurumaya bırakın.


4-Önce kahve akrilik boyayi iki kat, sonra yaldizli akrilik boyayı (altin sarisini gumusle kirarsanız cok parlak sari olmuyor) hafif hafif altttaki kahveyi tam kapatmadan sürüyoruz ki eskitme goruntusu oluyor.Sonrada vernikleyip bitiriyoruz.

[easy-image-collage id=1115]

Kuruduktan sonra istediğiniz renk ve şekilde boncuklarla süsleyebilirsiniz.Sonuç şahane değil mi sizce de?Evlerimizin nadide aksesuarlarından olmaya aday…

Leave A Comment

Your email address will not be published.