Becerikliyiz

Madem becerikliyiz, hadi yapalım!

Eskimiş Kotları Değerlendirmek İçin 7 İpucu

Gardıroplarımızın vazgeçilmez parçalarıdır kotlar.Spor görünmek istediğimizde rahat ayakkabılarla kombin yaptığımız,şık olmak istediğimizde aksesuarlarla zenginleştirdiğimiz kotlarımızı severek kullanırız.
Dayanıklı yapılarına rağmen bir süre sonra zamana karşı koyamayan kotlarımızı atarken son bir kez daha evirip çevirmişliğimiz vardır hepimizin.İşte bunun için bir araştırma yaptım ben de.Pantolonları şort yapmaktan etekleri çantaya çevirmeye kadar pek çok alternatif olduğunu gördüm.Benim için en kolay uygulanabilir olanları sizinle paylaşmak istiyorum.
1-Eski kot elbiselerimizi kullanışlı bir mutfak önlüğü olarak değerlendirebiliriz.Süslemelerin özgünlüğü sizin hayal dünyanıza kalmış.

2-Kareler halinde kestiğimiz kot parçalarını yama yöntemi ile şık örtülere dönüştürerek ev dekorasyonumuzu zenginginleştirebiliriz.

3-Eski cepler kullanılarak elde edilmiş şu yastığa bakar mısınız?Balkon ve bahçe mobilyalarımıza ne kadar yakışır.Cepler kumanda ve gözlük kotmak için ideal.
4-Pantolon paçası kullanılarak yapılmış bu çanta inanın dikiş makinası bile kullanmaya gerek kalmadan elde edilebilir.Belki de üzeri boncuklarla süslenebilir.

Turn-Old-Jeans-Into-New-Masterpieces-3-1-640x568-600x533
Turn-Old-Jeans-Into-New-Masterpieces-640x337-Kopya

5-Çocukları sevindirmeden olmaz.Onlarla beraber tasarlayabileceğimiz bu sevimli yastıklar şahane birer uyku arkadaşı olacak bence.

6-Eğer siz de benim gibi kapı süslerine bayılıyorsanız, boş bir kasnak üzerine yuvarlak kestiğiniz kot parçalarından şahane objeler elde edebilirsiniz.Belki de kasnaklarımızı kalp şeklinde kullanabiriz ne dersiniz?Üzerine keçe kumaşlardan HOŞGELDİNİZ yazılabilir.

7-Yılbaşı ağaçlarına asabileceğimiz çorap şekilli hediye torbaları yapabiliriz.Yalnız bu hali bile güzel bir hediye bence.Belki de hoş bir duvar süsü olarak değerlendirilebilir bu şekliyle.Organizer olarak da iş görür.

Eşyalarımızı atmadan önce düşünelim,unutmayalım ki:
DEĞER BİLEN,DEĞERLİDİR 🙂

0

Leave A Comment

Your email address will not be published.