Becerikliyiz

Madem becerikliyiz, hadi yapalım!

Eski Plakları Değerlendirmede 9 Farklı Yol

Bir zamanların vazgeçilmezi taş plaklar şimdilerde evlerinizin en ücra dolaplarında bekliyor muhtemelen.Temizlik günlerinde elinize geçiyor ,ne işe yarayacaklarını düşünüp hatıralarından dolayı atmaya kıyamıyorsunuz.Plaklarınızla aranızdaki bağ, gençlik yıllarını benim gibi doksanlı yıllarda geçirenlerin anlayamayacağı bir his.Öyle ya bizler bu plakları çalıştıran gramofonları bile filmlerde gördük sadece.Bu yazımda size evinizdeki eski taş plakları nasıl değerlendirebileceğinizle ilgili fikirler vereceğim size.Atıl durumdaki plaklardan neler yapabilirmiş bir bakalım…

Küpelerimiz belkide bizi en çok yoran aksesuarlarımız.Tekini arar bulamayız çoğu zaman.Delikler açılarak makyaj masasına yerleştirilen bu plak işimizi kolaylaştıracak gibi görünüyor.Hem dekoratif hem işlevsel.

Saatçiden alınacak küçük bir motor gençlerin odalarına asılabilecek güzel bir saat elde etmeyi sağlar.Müzikle ilgilenen delikanlı ya da genç kızlar bu aksesuarı gururla göstereceklerdir arkadaşlarına.

Marjinal takılmayı sevenlere oldukça ilginç gelecek bir öneri bu.Kumaş parçaları ve yapıştırıcı kullanarak yapılabilecek bu çanta bütün dikkatlerin odağı olmayı sağlayacak.

Belkide zamana karşı koyamadı plağınız.Birkaç yerinde küçük kırıklar oluştu.Üzülmeyin.Kırık parçaları boş bir tuval üzerine yapıştırabilir kolaj bir tablo elde edebilirsiniz.Bu tabloyu da genç odasına yakıştırdım nedense…Plak deyince aklıma çılgın rock grupları geliyor,sebebini bilmiyorum.

Eskimiş sehpanızın ferforje ayaklarını kullanarak oluşturulabilecek bu sehpa oldukça işlevsel.Mutfakta,çalışma odasında ,balkonda hatta banyoda…Ayak olarak ahşap da kullanılabilir diye düşünüyorum.

Ayaklı kurabiyelikleri siz de seviyor musunuz?Ben çok seviyorum.Kurabiyelik,lokumluk,şekerlik,çerezlik hatta meyvelik olarak kullanıyorum.İlk bunu deneyeceğim ben.Masanın üzerindeki görüntüsünü hayal edince heyecanlandım bile.İki katlı da tasarlanabilir.

Alttan ısıtıp eğilerek bir kitap tutucu elde edilebilir.Raflarımız şenlensin..

Bu minik kaseler sizi korkutmasın.Yapımı oldukça kolay.Isıya dayanıklı bir kaseyi kalıp olarak kullanıyorsunuz.Fırını ısıtıp içinde bekletiyorsunuz.daha sonra bir çatal ya da kaşık yardımıyka kenarlarındaki şekillerin oluşmasına yardım ediyorsunuz.Bu kadar basit.

Kek kalıplarını kullanarak fırında şekillendirilen plaklar avize olarak yeniden kullanımda!Bahceleri renklendiren plak avizeler ne kadar da hoş görünüyor.

Hadi bakalım kolları sıvayalım.Bakalım ortaya neler çıkacak?

Leave A Comment

Your email address will not be published.