Becerikliyiz

Madem becerikliyiz, hadi yapalım!

Buz Kalıplarıyla Neler Yapabiliriz?

Modern çağın hayatımız üzerindeki en güzel yansımalarından biri, kadınların aktif olarak sosyal hayat içinde görev almaya başlaması oluştur hiç şüphesiz.Her alandaki azim ve başarılarıyla adından söz ettiren kadınlar aynı itinayı evlerinin içinde de göstermeye devam etmiş ancak dışarda kaybettiği zamanı yerine koymak için bazı pratik uygulamalar bulmak zorunda kalmıştır.Bunların içinde benim en severek uyguladığım, buz kalıplarını farklı kullanım alanlarında değerlendirmektir.Bu yazımda size buz kalıplarını buz dondurmak dışında nasıl değerlendirip hayatımızı kolaylaştırabileceğiniz hakkında ipuçları vermeye çalışacağım.
1-Buz kalıplarına süt koyup dondurarak istediğiniz zaman kahvelerinizi lezzetlendirebilirsiniz.Son günlerin modası soğuk kahve ikramlarınızı hızlıca hazırlayabilirsiniz mesela.Ya da biraz sıvı çikolata üzerine krema koyarak dondurarak kendi dondurmalarınızı yapabilirsiniz.

[easy-image-collage id=1310]

2-Güzellik deyince akan sular durur.Buz kalıplarında dondurduğunuz suların içine nane gibi esans özellikli bitkiler koyarak göz altlarınıza masaj uygulayabilirsiniz.Son günlerin en moda olanı da buz kalıplarında dondurulmuş maden suyu ile yüze masaj yapmak.Benden söylemesi.

buz kalıbıyla gelen güzellik

buz kalıbıyla gelen güzellik

3-Mısır ya da buğday gevreklerini kuruyemiş, bal ve tahinle karıştırıp buz kalıbında dondurarak kendinize harika atıştırmalıklar hazırlayabilirsiniz.

Buz kalıplarını kullanarak atıştırmalık yapımı

Buz kalıplarını kullanarak atıştırmalık yapımı

4-Salçalarınızın ağzının küf olmasından mı şikayetçisiniz.Siz de benim gibi salçanızı buz kalıbında dondurarak birer yemeklik salça kapsülleri hazırlayabilirsiniz.Salçalarınız artık küf olmayacak.Hem de çok pratik değil mi?

buz kalıpları ile salça hazırlama

buz kalıpları ile salça hazırlama

5-Bir güzel kullanım da kahvaltı sofralarınızda harikalar yaratacak.Buz kalıplarında dondurduğunuz tereyeğların içine istediğiniz bitkileri karıştırıp dondurarak kahvaltı masalarınızı şenlendirebilirsiniz.İstediğiniz her an yemeklerde kullanıma hazır maydanozlu tereyağı…

buz kalıplarında tereyağı dondurma

buz kalıplarında tereyağı dondurma

6-Hem çalışan anneyim hem de çocuklarımın sağlığına özen gösteririm diyorsanız.Sebze pürelerini dondurup çorbalarda rahatça kullanmanızı tavsiye ederim.

sebze püresi dondurma

sebze püresi dondurma

7-Pasta ve böreklerinizde sarılarını kullandığınız yumurtaların beyazlarını dondurarak atılmaktan kurtarabilirsiniz.Yumurta akları özellikle menopoz yaşındaki kadınlar için oldukça kıymetli bir yiyecek.Bolca tüketmek gerek.

Yumurta aklarının saklanması

Yumurta aklarının saklanması

8-Buz kalıplarında dondurulmuş limon dilimleri yazın bile kolayca bitki çaylarında kullanılabilir.Sabahları limonlu detoks suyu içenler buyrun bu yöntemi deneyin derim.Kışın stok yapın, yazın tüketin.

Limon dilimlerini dondurarak değerlendirme

Limon dilimlerini dondurarak değerlendirme

9-Et ve tavuk sularını buz kalıbında dondurup çorba ve pilavlarınıza doğal bulyonlar hazırlayabilirsiniz.Katkısız, ev yapımı,istediğiniz baharatlarla tatlandırabildiğiniz…

et ve tavuk suyu donduralım

et ve tavuk suyu donduralım

10-Çikolata ve keklerinizi kuru meyvelerle lezzetlendirip buz kalıbında dondurararak minik doyranlar hazırlayabilirsiniz.Tatlı krizlerinize masum çözümler…

[easy-image-collage id=1305]
11-Hazırladığınız kahveleri kalıplarda dondurun ve sütünüzün içine atın.Kahve eridikçe süt renklensin:)

[easy-image-collage id=1307]

12-Meyve püreleri buz kalıplarında harika dondurmalara dönüşür.

[easy-image-collage id=1308]

Leave A Comment

Your email address will not be published.