Becerikliyiz

Madem becerikliyiz, hadi yapalım!

Baykuşlu Atkı Yapımı

Kış mevsiminin kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladığı şu günlerde herbirimiz farklı telaşeler içerisindeyiz. Gün içinde türlü türlü hengamelerle boğuşsak da, akşam oldu mu ayaklarımızı uzatıp bir fincan kahve içmenin tadına varıyoruz çoğu zaman hepimiz. Belki televizyon izleyerek , belki eskilerden kalmış bir şarkının ezgisindeki anılara dalarak gidermeye çalışıyoruz yorgunluğumuzu. Beynimizin de bedenimiz kadar dinlenmeye ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bunu yapmanın en güzel yollarından birinin de örgü örmek olduğunu söylüyor araştırma sonuçları. Kendimizi ilmeklerin dansına bıraktığımızda hem üretmenin zevkini yaşıyoruz hem de sakin bir ortam yaşatıyoruz kendimize.

Bugün size hediye ederek çocukları sevindirebileceğiniz şirin mi şirin bir atkı örneği yapımını anlatacağım. İki ucunda sevimli baykuşların olduğu bir atkı. İhtiyacımız olan beş renk yün ve uygun numara tığ. . Resimler çok ayrıntılı olduğundan fazla açıklama yapmayacağım.

Atkımızı iki parça şeklinde örüyoruz ve örmeye baykuşlardan başlıyoruz.

[easy-image-collage id=1178]
İkili trabzan ve sıkiğne kullanarak baykuşumuzun kafa bölümünü oluşturuyoruz.

[easy-image-collage id=1179]

Beyaz ve sarı yumakları kullanarak gözlerimizi kulak ve ayaklarımızı yapacağız. Ayak yapmak için ponpon yapımını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Baykuşumuz hazır olduktan sonra az önce dediğim gibi yukarı doğru örtmeye devam ediyoruz. İstediğimiz uzunluğun yarısını elde edince aynı şekilde ikinci parçayı örüyoruz.

İki parçayı birleştiriyoruz.


Sevimli ve sıcacık atkımız hazır. Belki de çok güze bir yeni yıl hediyesi ne dersiniz?

Leave A Comment

Your email address will not be published.